AÇIK KİTAP

Kapakİnönü Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yayınları No:1 başlığı ile bir İnönü Üniversitesi Yayını olarak yayınlanması, İnönü Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Birim Yayın Komisyonu, İnönü Üniversitesi Yayın Komisyonu ve İnönü Üniversitesi Yönetim Kurulu tarafından onaylanan Elektronik Kitap formatındaki yayınımı, kamunun bilgisine ve hizmetine sunuyor olmaktan dolayı son derece büyük bir mutluluk duymaktayım.

ANKOS Açık Erişim ve Kurumsal Arşivler web sayfasında da açıklandığı üzere bu çalışma grubu’nun birincil amacının “Türkiye’de Açık Erişim hareketinin özümsenmesine öncülük etmek” ifadelerinin bir uzantısı olarak, bu kitabımı “Açık Kitap – Open Book” olarak bu sayfada paylaşıyorum.

Kitabın tanıtım yazısı aşağıdadır.

****************

Besteci ve İnönü Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi Prof. Server ACİM, ilk kitabını hazırladı. Bu kitap, bir İnönü Üniversitesi Yayını olarak İnönü Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yayın Komisyonu, İnönü Üniversitesi Yayın Komisyonu ve İnönü Üniversitesi Yönetim Kurulu tarafından onaylandı.

Bu kitabın önemli bir özelliği de, İnönü Üniversitesi tarafından yayınlanan ilk Elektronik Kitap olmasıdır. Diğer özelliği ise GNU / LilyPond yazılımı hakkında yazılmış ilk Türkçe kitap olma özelliğini taşımasıdır. Kitabın yazarı olan Prof. Server ACİM, bu kitabın bir Açık Kitap – Open Book olarak yayınlanmasının daha uygun olacağını düşünerek bu kitabı kendi web sayfasında yayınlayarak kamunun hizmetine sundu.

Prof. Server ACİM, bu kitabı LaTeX dizgi yazılımı ve GNU / LilyPond nota yazma yazılımı gibi özgür yazılımlar ve Linux Mint gibi özgür işletim sistemi araçlarını kullanarak hazırlamış olup aynı zamanda bu kitap İnönü Üniversitesi – Sosyal Bilimler Enstitüsü – Müzik Bilimleri ve Teknolojisi Ana Bilim Dalı – Yüksek Lisans Devresi’nde vermekte olduğu “Açık Kaynak Kodlu Müzik Yazılımları ve İşletim Sistemleri” dersi için kullanılacak bir ders kitabı olma özelliği taşımaktadır. Ancak, özgür bir nota yazma uygulaması olan GNU / LilyPond hakkında bilgi ve fikir sahibi olmak isteyen herkes, Elektronik Kitap formatındaki bu Açık Kitap’ı özgürce indirebilir ve okuyabilir.

Elektronik Kitap’ı BURAYA tıklayarak indirebilirsiniz.

****************

Görüşlerinizi bana iletmek isterseniz aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

Creative Commons License
Bu web sayfası Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License türü ile lisanslanmıştır.